Kanaatimce..

Anasayfa Fıkralar Öyküler

Sevgili Kadınlar - Sevgili Erkekler

Psikiyatrist Dr. Nihat Kaya

05.07.2020

Sevgili Kadınlar

Eşinizin işi bozulduğunda, sağlık sorunları olduğunda, eşinizin ailesiyle sorun yaşadığınızda, eşinizle bazı problemleriniz olduğunda cinselliğinizi bir "silah" gibi kullanmayın!

İçinizden sevişmek gelmeyebilir, onun size dokunmasını dahi istemeyebilirsiniz, bu anlaşılır bir durumdur. Lakin ona karşı cinsel isteğiniz ve sevginiz tükenmediği halde, diğer sorunlardan dolayı, onu cezalandırmak için, cinselliği kullanmayın.

Onu İtmeyin!

Onu kendinizden uzaklaştırmayın!

Unutmayın ki, bu silah ters tepebilir. Eşiniz sizden soğuyabilir ve uzaklaşabilir; kendisine sıcak davranan, sempati duyan başka mecralara akabilir...

Sevgili Erkekler Aman Dikkat!

Eşiniz ruhsal veya fiziksel olarak hastalandığında, hamile olduğunda, bebek emzirip baktığında; ailesinden birisine bakmak mecburiyetinde kaldığında , yoğun çalıştığı sıralarda ona ilginizi ve sevginizi eksik etmeyin!

Eşinizin doğum gününü, sevgililer gününü, evlilik yıldönümünüzü asla unutmayın !

Kadınlar cinsellikten önce DUYGU ve İLGİ bekler...

İncelik, nezaket, romantizm kadının kalbine açılan penceredir ...

Kadını, özellikle duygusal olarak ihmal eder, hele hele sürekli eleştirir, eksik görürseniz; cinsel açıdan bencil davranıp "işinizi bitirip" kenara çekilirseniz veya onu cazip bulmayıp cinsel açlık yaratırsanız, kendisini tamamlayacak ve duygusal cinsel tatmin sağlayacak başka kanallara akabilir ...

 Nihat Kaya Yazıları uzunsag
 Nihat Kaya Yazıları